Ve dnech 13.-16.1.2000 probíhá MČR juniorů

01.05.2008 07:12

 v Mladé Boleslavi, ve kterém obsadili Ivana Hudziecová - 1.místo a Michal Matloch - 4.místo. Ve dnech 12. – 13. 2. 2000 jsme pořádali již XXIV. Cenu města Třince a III. ročník Beskydské piruety. Od 5.-12.3.2000 se konalo Mistrovství světa juniorů v Německu - Oberstdorf 2000, na který se nominovala Ivana Hudziecová. V závodě obsadila 31.místo ze 47 závodnic. Ve dnech 18.-19.3.2000 se koná Olomoucká bruslička, kde za náš oddíl závodil Petr Haškovec v kategorii nejmladších žáků a obsadil 3.místo. Ve stejném termínu 18.-19.3.2000 proběhla Velká cena Ostravy. Za nováčky závodil Vítězslav Hovorka, který obsadil 3.místo. V žačkách vybojovala Petra Hudziecová 2.místo a v kategorii juniorů Michal Matloch zvítězil. Ivana Hudziecová a Michal Matloch jsou zařazeni v Development programu ISU. Sezóna 2000/2001 Sezónu jsme zahájili s 13 závodníky v žákovských kategoriích. Celkový počet členů krasobruslařského klubu byl 28. Dne 14. 9.2000 se konala pravidelná valná hromada občanského sdružení HC Oceláři Třinec kraso, která schválila rozpočet a směrnici klubu pro další sezónu. Prvním velkým závodem sezóny byla Velká cena Brna, která se konala 13.-15. 10. 2000. Závodu se zúčastnila Ivana Hudziecová (6. místo kategorii juniorky), Michal Matloch (4.místo mezi juniory), Petra Hudziecová (7.místo v mladších žačkách) a Petr Haškovec (5.místo v mladších žácích). Dalším významným závodem byl závod Evropského poháru ve slovinské Celji, který se konal 9. - 12. 11. Ve dnech 15. – 17. 12. se konalo mistrovství České republiky seniorů, kterého se zúčastnila juniorka Ivana Hudziecová v kategorii seniorů a umístila se na 5. místě. Úspěšně reprezentovali naše město Ivana Hudziecová a Michal Matloch na Mistrovství České republiky juniorů, které se konalo 2. - 4. 2. 2001 v Příbrami, kde obsadili shodně čtvrtá místa. Pod vedením trenéra Czeslawa Sciskaly dokázali potvrdit vysokou úroveň krasobruslení v Třinci, která je dosahována systematickou výchovou krasobruslařů již od nejmladších kategorií. 10. – 11. 2. jsme pořádali již XXV. Cenu města Třince a IV. ročník Beskydské piruety. 9. Sezónu jsme ukončili dvoudenním soustředěním ve dnech 19.-20. 5. na chatě Polana v Dolní Lomné. Sezóna 2001/2002 Již tradičně byla závodní sezóna zahájena Velkou cenou Brna, na které se Michal Matloch umístil na 3. místě v kategorii junioři a Ivana Hudziecová na 5. místo v kategorii seniorky. Díky tomuto umístění a výbornému výkonu byli zařazeni do reprezentačního výběru ve svých kategoriích.
Výborného výsledku dosáhli naši krasobruslaři na mezinárodních závodech juniorů Grand Prize SNP v Bánské Bystrici, které se konaly 22. 10. 2001. Závodu se zúčastnili závodníci z 10-ti evropských zemí. Za Česko byli nominováni také naši závodníci – Ivana Hudziecová a Michal Matloch. Oba nezklamali a skončili z českých závodníků ve svých kategoriích nejlépe. Ivana na 10. místě, Michal získal místo na stupních vítězů, kdy po skvělé jízdě obsadil 3. místo. 31.10. – 5. 11. 2001 absolvoval Michal Matloch další mezinárodní závod ve švédském Malmö pod trenérským vedením p. Czeslawa Sciskaly. Jednalo se o mezinárodní závody juniorů Grand Prixe s účastí 29. zemí z celého světa. Po strastiplné cestě autobusem a v silné mezinárodní konkurenci skončil Michal na 14. místě. Výborného výsledku dosáhli naši krasobruslaři Ivana Hudziecová a Michal Matloch na Mistrovství České republiky v krasobruslení, které se konalo v prosinci v Karviné. Přestože mají teprve 16 let, je páté místo v kategorii seniorů velkým úspěchem.