Příprava na další sezónu začala 21.4.2005

04.05.2008 06:50

suchou přípravou v Třinci v areálu zimního stadionu a atletického oválu. Všichni Třinečtí závodníci se zúčastnili v termínu 18.-24.6.2005 soustředění v Rosicích u Brna. Poté měli 3 týdny tréninkové volno. 12. Začátkem července strávil Michal Matloch 14 dní na tréninkovém kempu v Trenčíně a dalších 14 dní na kempu v Karviné, oba pod vedením ruského trenéra Vasilevského. Ostatní třinečtí závodníci se od 17.7.2005 připravovali již na domácím ledě. 22.5.2005 se konala valná hromada HC Oceláři Třinec-kraso. Byla zvolena nová správní rada, předsedou se stal Radek Tomoszek, hospodářkou Marie Hudziecová. Ostatní členové byli zvoleni: Halapatschová Petra, Martina Huczalová a Janiczek Vlastimil. Do revizní komise byli zvoleni: Martynková Irena - předsedkyně a členové komise Kantorová Dana a Walaská Libuše. Závodní sezónu začali naši senioři mezinárodními závody s těmito výsledky:Memoriál Ondreje Nepely - Bratislava (23.-24.2005) - Michal Matloch 12.místo, Ivana Hudziecová 16.místo; Nebelhorn Trophy - Oberstdorf (30.9.-2.10.2005) – Michal Matloch 15.místo. Třinecký oddíl krasobruslení uspořádal 8.10.2005 na svém ledě Testy výkonnosti.Testy výkonnosti splnili Aneta Janiczková (test č.1), Magdaléna Huczalová (test č.1), Lucie Drozdová (test č.5), Nikola Kalmusová (test č.6), Petra Hudziecová (test č.7). Ve dnech 22. a 23.10.2005 se Lucie Drozdová zúčastnila IX.ročníku Velké ceny Brna, ve kterém obsadila 1.místo. Vítězství vybojovala v konkurenci 24 závodnic. Ivana Hudziecová potvrdila svou vzrůstající formu před mistrovstvím ČR a v závodě Velká ceny Ostravy (4.-6.11.2005) zvítězila. Následující víkend obsadila opět 1.místo ve Velké ceně Hradce Králové (12.-13.11.2005). V posledním závodě před republikou závodili Ivana Hudziecová i Michal Matloch ve Velké ceně USK-Praha (2.-4.11.2005). Oba dva shodně vybojovali 2.místo. Ve středu 6.12. dorazil na večerní trénink Mikuláš se dvěma čerty. Nejmladší děti jim ukázaly, jak zvládají první krůčky na ledě a ti starší zase pár skoků, které se jim ne vždy podaří předvést před rozhodčími v závodě. Nervozita svazující nohy byla zřetelná i před touto vzácnou návštěvou. Nicméně Mikuláš se všem dětem odměnil dárkovými balíčky. Čerti, ač měli v úmyslu zlobivé děti odnést do pekla na převýchovu, si s dětmi trošičku zažertovali a zahráli na honěnou. Mistrovství České republiky pro rok 2006 se konalo ve dnech 16.-18.11.2005 v Českých Budějovicích. Náš oddíl reprezentovali Ivana Hudziecová a Michal Matloch. Ivana zabojovala a potvrdila svou skvělou formu. V kategorii seniorek zvítězila a vybojovala si účast na ME ve Francii. Michal obsadil nepopulární 4.místo. V prosinci 2OO5 se uskutečnil společně pro rodiče, trenéry a starší závodníky, vánoční bowlingový turnaj.Všichni zúčastnění ukázali bojovného ducha a smysl pro humor. Hlavním cílem bylo pobavit se a zapomenout na předvánoční shon.Na této akci jsme se rozloučili s trenérkou Veronikou Skalickou, která ukončila působení v našem oddíle. Patří ji díky, nejen za trenérskou činnost, ale taky za založení a tvoření internetových stránek našeho oddílu - www.sweb.cz/krasotrinec. Svých prvních závodů se zúčastnila na XXXII.ročníku Havířovské růže (21.-22.1.2006) naše nejmladší závodnice Aneta Janiczková. Dokázala všechny soupeřky porazit a zvítězila.
Ve francouzském Lyonu se uskutečnilo ME 2006, kterého se zúčastnila naše
závodnice Ivana Hudziecová. Po krátkém programu se umístila na 26.místě a do
finále se neprobojovala. Třinecký oddíl krasobruslení pořádal ve dnech 18.-19.2.2006 IX.ročník Beskydské piruety. Závodů se zúčastnilo 130 závodníků. V kategorii Nejmladších žaček zvítězila Lucie Drozdová a Petra Tomoszková obsadila 3.místo.
V nejmladší kategorii Přípravek zvítězila Aneta Janiczková. Ve stejném termínu jsme pořádali pro starší kategorie XXIX.ročník Ceny města Třince. V kategorii seniorek obsadila Ivana Hudziecová 2.místo a její sestra Petra vybojovala 3.místo. Břeclavské ceny, která se konala 11.3.2006 se zúčastnila naše Aneta Janicková.
Potvrdila svou skvělou formu a v závodě zvítězila. Ke svým posledním závodům v sezóně, jely Petra a Ivana Hudziecovy do Prahy na Velkou cenu USK (11.-12.3.2006). Ivana obsadila 3.místo a Petra se umístila hned za ní na čtvrté příčce. Oddíl KK Havířov pořádal 24.3.2006 testy výkonnosti, které se podařilo splnit Anetě Janiczkové a Magdaléně Huczalové. Sezónu ukončil tradičně karneval a soutěže na ledě.