V dubnu 1979 jsme přijali pozvání na exhibiční vystoupení

30.04.2008 22:05

u příležitosti slavnostního otevření zimního stadiónu v Tychach v Polsku. Navázali jsme kontakty s polskými závodníky a pozvali je k nám na společné soustředění v Košařiskách. Ve spolupráci s VI.ZŠ byla v rámci oddílu založena pionýrská skupina pod vedením p.Šotkovské. První společnou akcí byla jízda na koních v JZD Podlesí.
V sezóně 1980-81 zaznamenal oddíl určitý pokles výkonnosti a měl v dosavadní historii nejmenší počet závodníků - pouhých 8, přesto se 3 závodníci
kvalifikovali na přebor ČSR a startovali v kategorii juniorů. V příští sezóně se po zdařilém náboru dětí z mateřských škol opět zvýšil počet členů. V srpnu 1982 naši nejlepší závodníci využili možnost přípravy na domácím ledě, kde probíhalo soustředění závodníků z TSM Bánská Bystrice. Toto období znamená vrchol sportovních úspěchů 2 našich závodníků - Šárky Kiszové a Czeslawa Sciskaly, kteří získali I.VT a postoupili na mistrovství Československa. Ukončením aktivní činnosti těchto sportovců začíná postupná stagnace oddílu. K oživení činnosti dochází v roce 1987, kdy se uskutečnil velký nábor předškolních dětí, z nichž někteří zůstali věrní krasobruslaři dodnes. První soustředění nových členů se konalo v červenci 1988 na letním pionýrském táboře v Turzovce a zúčastnilo se ho 17 dětí. Po zvládnutí základů krasobruslařské abecedy začíná postupně účast na závodech. Dne 11.2.1989 k nám zavítala Dětská lední revue z TJ MEZ Frenštát pod Radhoštěm s představením "Kouzelná lampa". Během prázdnin se konal další tábor v Turzovce.Postupně s růstem sportovních dovedností závodníků se zlepšovala organizační práce oddílu.