Ihned po Mistrovství světa byla Ivana

04.05.2008 07:04

Hudziecová na operaci kotníku. Koncem dubna se jediná naše závodnice Aneta Janiczková společně s paní trenérkou Irenou Plitznerovou zúčastnila soustředění v Kravařích. Lektorem tohoto soustředění byl ruský trenér Vasiljevskij. Kondiční příprava na novou sezónu začala 23.4.2007 suchou přípravou v Třinci v areálu zimního stadionu, a v gymnastickém sále na 6.ZŠ. Začátek přípravy na ledové ploše byl problematický. Příčina byla, nedostačujícím počtem tréninkových hodin. Začalo jednání s hokejovým klubem a městem. Vyřešily se pouze tréninkové hodiny pro školu bruslení. Proto jsme projednali s těšínským oddílem náhradní řešení, a to trénovat společně na zimním stadióně v Českém Těšíně. Tímto nám Těšínský klub velice pomohl. Ivana se nezúčastnila reprezentačních prověrek z důvodu zranění. Jediný zástupce našeho oddílu byl Michal Matloch, který trénuje již rok pod novým vedením trenéra z Karviné a to Mgr. Milanem Harantem. Trenérka Irena Martynková odchází trénovat do Českého Těšína. 20.- 22.září byl Michal Matloch českým krasobruslařským svazem nominován na mezinárodní soutěž v Bratislavě, Memoriál Ondreje Nepely, kde se umístil na 8.místě. Naši závodníci byli teprve 26. - 28.října na prvních závodech v Ostravě.Těchto závodů se nemohly zúčastnit naše nejzkušenější závodnice z důvodu, krátké přípravy. Po velké píli naši závodníci částečně dohnali ztrátu ze začátku sezóny. Další závod byl v Hradci Králové ve dnech 3. - 4.listopadu. Od 8. - 10.listopadu se naši závodníci zúčastnili první série Evropského poháru ve Slovinské Celji. I na této mezinárodní soutěži se naši zástupci krasobruslařského oddílu neztratili. Podali kvalitní výkon a všichni se umístili v první polovině startovního pole. 17.listopadu se zúčastnila Aneta Janiczková závodu v Orlové, kde po krásné bezchybné volné jízdě získala bronzovou medaili.